AKADEMIA LIDEREK CZYLI METAmorfoza

logotyp_swiss

Projekt pn. „AKADEMIA LIDEREK CZYLI METAmorfoza” jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby lokalnego środowiska kobiet z obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich do 25 tys. mieszkańców z woj. lubuskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego, w których drzemią pokłady niewykorzystanej energii społecznej. Jego ideą jest przygotowanie 20 liderek do pełnienia roli animatorek w lokalnym środowisku, dzięki udziałowi w warsztatach edukacyjnych i realizacji przygotowanych przez nie projektów społecznych. Projekt realizowany będzie w ramach partnerstwa społecznego ze Stowarzyszeniem „Gęś Kielecka z Tradycjami” z woj. świętokrzyskiego w okresie od 1.09.2013r. do 31.08.2014r. Celem projektu jest dążenie do budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz angażowanie mieszkańców w rozwiązywanie problemów społeczności lokalnej, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców przy współpracy i zaangażowaniu wolontariuszy.

CELE SZCZEGÓŁOWE:
1) Wzrost umiejętności aktywizujących społeczność lokalną dzięki, przeszkoleniu 20 liderek organizacji pozarządowych, z woj. lubuskiego dolnośląskiego i świętokrzyskiego, do pracy w swoich środowiskach lokalnych, w okresie od 1.09.2013r. do 31.08.2014r.
2) Wzrost aktywności i zaangażowania co najmniej 100 wolontariuszy, mieszkańców obszarów wiejskich i miejsko –wiejskich woj. lubuskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego, którzy włączą się do rozwiązywania problemów społecznych w okresie od 1.09.2013r. do 31.08.2014r.
3) Budowanie i propagowanie społeczeństwa obywatelskiego w ramach prowadzenia 2 punktów poradnictwa obywatelskiego w woj. dolnośląskim i świętokrzyskim w okresie od 1.09.2013r. do 31.08.2014r.

GRUPY DOCELOWE:
1) I grupą docelową będzie 20 liderek, z obszarów wiejskich i miejsko- wiejskich woj. lubuskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego (co najmniej 4 osoby), które ukończyły 18 lat, czynnie działają w NGO, w tym w grupach niesformalizowanych (jak Rady Sołeckie, KGW, Rady rodziców, Rady gmin itp.)
2) II grupą w projekcie będzie 100 wolontariuszy, którzy zostaną zaktywizowani w inicjatywy społeczne, przez przeszkolone liderki.
3) Pośrednimi adresatami projektu będzie co najmniej 500 mieszkańców obszarów wiejskich i miejsko–wiejskich z woj. lubuskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego, która skorzysta ze wsparcia lub pracy wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>